Misafirlerin Uyması Gereken Kurallar

MİSAFİRLERİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu gereğince konaklayanların kimlik bilgileri kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirileceği için Eğitim Merkezimizden yararlanacak olanlar konaklama kayıt belgesini kendi el yazılarıyla eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurarak resepsiyon görevlisine Kurum Kimliği ile birlikte Sürücü Belgesi, T.C. Kimlik Kartı, T.C. Nüfus Cüzdanı veya T.C. Pasaportu ibraz etmekle yükümlüdür.

Konaklama bedeli konaklama kaydının yapıldığı anda peşin olarak banka kartı ya da kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit tahsilat yapılmamaktadır. Bir aydan daha uzun süreli konaklayanlardan, konaklama bedelleri her ayın 15’i ile 20’si arasında tahsil edilir. İade talepleri resmi izin, rapor ya da görevlendirme durumlarında, bu durumların belgelendirilmesi koşuluyla değerlendirilir.

Misafir kabulü için gerekli resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından, odaların boş ve temiz olması koşuluyla misafirler odalarına çıkabilirler.

Misafirler giriş işlemi yaptırdıktan sonra aynı gün içinde ayrılmak isteseler dahi tam günlük konaklama bedelini ödemek durumundadırlar. Odalar temel olarak iki kişiliktir ve zorunlu olmadıkça tek kişinin kullanımına ayrılamaz.

İlke olarak Eğitim Merkezi, Başkanlık tarafından uygun görülen eğitimlerin katılımcılarına söz konusu eğitim süresince konaklama gereksinimlerinin karşılanması amacıyla ayrılmaktadır. Bu nedenle eğitim dışında (Geçici görev, hastalık, sportif faaliyetler, vb. nedenlerden dolayı) konaklayanlardan gerek duyulduğunda 7 gün içerisinde bilgilendirmek koşuluyla odalarını boşaltmaları istenebilecektir.

Çıkış işlemleri saat 13.00’e kadar tamamlanmak zorundadır. 13.00’ten sonra çıkış yapmak için ısrar edilmemesi rica olunur. Çıkış işlemleri hesabın kapatılması, odanın boşaltılması, oda ve turnike kartlarının resepsiyona geri verilmesi ile gerçekleşir. Gerek olduğunda çıkış yapan misafirler eşyalarını koymak için lobide bulunan bagaj dolaplarını ilgili belgeyi doldurarak kullanabilirler. Belirtilen sürelerde oda boşaltılmadığı durumda o günün tam günlük konaklama bedeli tahsil edilir. Yönetim gerekli gördüğü durumlarda, önceden haber vermek koşuluyla çıkış saatini daha erken bir saate çekebilir.

Konaklayanların çıkış işlemlerini tamamlamadan Eğitim Merkezinden ayrılmaları durumunda çıkışları İşletim Müdürlüğü tarafından belirlenen süre temel alınarak hesaplanır ve tahsil edilir. Çıkış işlemlerini tamamlamış olan misafirler Eğitim Merkezini en geç 22.00’ye kadar terk etmek zorundadırlar.

Eğitim Merkezimizde konaklayanlar için tesise giriş saati en geç 23.00’tür.

Eğitim Merkezine izinsiz ve misafir kartı olmadan hiçbir ziyaretçi alınamaz. Eğitim Merkezinde konaklamayan kişilerin ve ziyaretçilerin katlara ve odalara çıkartılması yasaktır. Eğitim Merkezine ziyaret amacıyla gelenlerden girişte güvenlik tarafından geri verilmek üzere kimlik belgesi alınarak karşılığında giriş kartı verilir.

Eğitim Merkezinde ziyaretçi kabulü saat 22.00’ye kadardır. Ziyaretçiler yalnızca lobide kabul edilir. İdare gerekli gördüğü durumlarda ziyaret yer ve süresini sınırlandırabilir veya tamamen kaldırabilir.

Oda ve turnike kartlarının mülkiyeti Eğitim Merkezine aittir. Misafirin kullanımına tahsis edilen kartların sorumluluğu misafirin kendisine aittir ve misafirin bu kartları konaklaması süresince üzerinde taşıması gerekmektedir. Misafir bu kartları başkasına veremez ve kartların başkasının eline geçmemesi için gerekli tedbirleri almak zorundadır.

Eğitim Merkezimizde istenildiğinde görevli personele kimlik belgesi, oda ve turnike kartı gösterilmesi zorunludur.

Eğitim Merkezinde konaklayanların kendi konakladıkları odanın dışında diğer odalara nedeni her ne olursa olsun girmesi kesinlikle yasaktır. (Toplu ders çalışmak dâhil)

Odalarda bulunan demirbaşlar oda dışına çıkartılamaz veya yerleri değiştirilemez. Odalarda bulunan eşya, araç ve gereç amacı dışında kullanılamaz ve işlevini etkileyecek ve zarar verebilecek müdahalelerde bulunulamaz. Duvarlara kâğıt vb. yapıştırılamaz, yazı yazılamaz. Eğitim Merkezinde zarar gören ya da kaybolan her türlü eşyanın bedeli, zararı veren ya da kaybeden kişiden rayiç bedel üzerinden tahsil edilir.

Odalardaki ve merkez genelindeki elektrik, su, ısıtma, havalandırma, telefon, kamera, bilgisayar, internet, yangın ihbar sistem ve tesisatına teknik servis dışında müdahalede bulunulması yasaktır. Arıza ve teknik işler için kat görevlisi veya resepsiyon görevlisine bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Odalarda ütü, saç şekillendirici vb. araç ve gereçler, elektrikli veya gazlı, ısıtma veya pişirme amaçlı araç ve gereç bulundurulamaz ve kullanılamaz. (Her türlü ısıtıcı, ocak, tencere, tava vb.) Odalarda bu tür araç ve gereç tespit edilmesi durumunda, bu eşyalara çıkış işlemlerinin tamamlanmasından sonra geri verilmek üzere el konulur.

Odalarda ve genel alanda açıkta hiçbir türlü yiyecek ve içecek maddesi bulundurulmaması rica olunur. Yiyecek ve içecekler odalardaki buzdolaplarında saklanabilir.

Eğitim Merkezinde yangın uyarı sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle odalarda, katlarda ve genel alanda yanıcı madde (sigara, maytap, mum vb.) kullanılması yasaktır.

Eğitim Merkezinde 4207 sayılı kanun gereğince, ilgili kanunun 2’inci maddesi b bendinde belirtilen (oda, koridor, sınıf vb.) her türlü kapalı alan kapsamına giren yerde sigara içmek yasaktır.

Eğitim Merkezine alkollü içeceklerin sokulması ve bunların tüketilmesi yasaktır.

Eğitim Merkezimizde başkalarını rahatsız edecek biçimde gürültü yapmak, yüksek sesle konuşmak, şarkı söylemek, müzik dinlemek veya televizyon izlemek yasaktır.

Konaklayanlar odalarının dışında iç çamaşırı, terlik, şort, pijama, eşofman gibi ortak alan kullanımına uygun olmayan giysilerle dolaşamaz.

Odalarda hafta sonları hariç günlük olarak genel alan temizliği yapılır. Kat görevlisinin odaya girmesi istenmiyorsa, odalarda bulunan rahatsız etmeyin kartının oda kapısının dış koluna asılması gerekmektedir. Çarşaf, havlu vb. malzemeler haftada bir kez olmak üzere idarenin belirlediği bir günde değiştirilir. Konaklayanlar, odaların kendilerine ayrılan bölümü ile odalarda kendilerine ayrılan eşya, araç ve gerecin dışındakileri kullanamaz.

Eğitim Merkezinde bulunan eşyalar üç ay, kimlik kartı, ehliyet, kurum kimliği vb. belgeler iki ay süreyle saklanır.

Eğitim Merkezimizle ilgili önerilerinizi ve karşılaşabileceğiniz her türlü sorunu doğrudan resepsiyona ya da www.gibem.gov.tr adresimizdeki “Görüş ve Önerileriniz” formunu doldurarak iletebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen Eğitim Merkezi kurallarına aykırı davranış sergileyen, huzur bozan, zarar veren ve ücret ödememekte ısrar eden kişilerin öncelikle merkezimizle ilişiği kesilecek, sonrasında sunulan hizmetlerle alakalı olarak bir alacak varsa yasal takip yoluna gidilecektir.

EĞİTİM MERKEZİMİZE GELEN MİSAFİRLERİMİZ BU KURALLARI KABUL ETMİŞ SAYILIR.  

Duyurular
Yeni kayıt bulunamadı..
Rezervasyon Görüşler

 

KURUMSAL

 

BAĞLANTILAR

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

                                                           

                                                     

                                                       

Copyright © 2019

T.C. Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi

Her Hakkı Saklıdır. Site içeriği kaynak gösterilmesi koşulu ile kullanılabilir.